אירועים

אירועים | פרסם כאן
 
 
 
 
מאמר בנושא חינה מרוקאית


טל טשירה
פורסם: 3/22/2010

מאמר זה שייך לקטגוריית חינה מרוקאית

חינה

חינה זה טקס שחוגגים אותו לפני אירוע החתונה ונועד לסמל את המעבר של החתן והכלה מחיי הרווקות לחיי נישואים וחיים משותפים. חינה זה טקס שבדרך כלל מקושר לעדות המזרח. זה טקס שבו לובשים בגדים מסורתיים, תרבושים, אוכלים אוכל מסורתי מעדות המזרח וכמובן עושים מיני טקסים מסורתיים שמסמלים אושר ועושר, פריון ושפע.

אז מה זה בעצם חינה ומה עושים עם זה?

חינה זה צמח. צמח שמפיקים ממנו איזו שהיא עיסה שאותה מורחים, גם החתן וגם הכלה, כסמל לפריון ושפע שהם רוצים שיהיו בחיים שלהם. זה סמל שהם רוצים שילך איתם במהלך החיים המשותפים שהם רוצים לחיות אחד עם השני. ביחד עם הטקס הזה ישנם עוד כל מיני טקסים שנערכים במהלך החגיגה, ולא רק חינה. טקסים כמו נתינת מתנות על ידי אם המשפחה (מצד החתן ומצד הכלה, לכלה ולחתן, בהתאם), חלוקת סוכריות (שמסמלות חיים מתוקים) ושימוש בנרות שנועדו להאיר את החיים המשותפים העתידיים של הזוג.

חינה הפך להיות טקס חגיגי שנועד בראש ובראשונה לקרב בין המשפחות של הזוג- להכיר ולהתוודע אחד אל השני. בעצם נועד להכיר בין המשפחות של החוגגים ביחד. כמובן זה כולל חגיגה, ריקודים, מוזיקה ואוכל כיד המלך. בין אם אתם רוצים לערוך חינה באופן פרטי בבית של אחד מהמשפחות או שאתם רוצים להזמין שירות של חברות שמתמחות בחגיגות חינה שיערכו את החגיגה בשבילכם באולם אירועים, חגיגות חינה עשויות להיות אחד הדברים היותר מהנים. בעוד שזה חגיגה שלפני החגיגה ה"אמיתית", זו חגיגה בפני עצמה והיא שווה כל רגע, בין אם זה מבחינת הלבוש המסורתי שלובשים, הטקסים או באופן כללי ההתבוללות של 2 המשפחות שמכירות אחת את השניה.

החתונה זה אירוע שעשוי להיות אחד המשמעותיים בחיים שלכם. אתם רוצים שהוא ילך כמה שיותר חלק, כמה שיותר טוב, וכמה שיותר מדהים. זה אירוע שאתם רוצים גם לחגוג את המעבר שלו- זה אבן פינה בחיים שלכם שבו אתם עוברים מחיים בתור רווקים לחיים בתור זוג. אתם מתחילים לצעוד בדרך ביחד ולא תמיד לבד, וזה משהו שצריך איזה שהוא טקס מעבר (טקס מעבר לטקס מעבר).

בעוד אנשים עשויים לחגוג את זה דרך מסיבת רווקים ומסיבת רווקות, ישנם אנשים אשר בוחרים לחגוג את זה באמצעות חגיגת חינה (או כל המסיבות גם יחד). חגיגות חינה הן בראש ובראשונה ברכה לזוג העתידי ודרך צלחה בשבילו על ידי שימוש בטקסים שונים כדי לאחל לו מזל טוב, פריון ושפע. בנוסף זו גם הזדמנות ל-2 המשפחות להתוודע אחת לשנייה, להכיר ולהתקרב. להניח בצד דעות קדומות או רגשות מודחקים ופשוט להנות בשמחת בני הזוג.

אירועים קטנים