אירועים

אירועים | פרסם כאן
 
 
 
 
מאמר בנושא שמלות כלה צנועות

שמלות כלה צנועות שמלות כלה הן עסק לא פשוט, בעיקר לבחורות הדתיות שצריכות לבחור דווקא שמלות כלה צנועות, להשיג שמלות כלה צנועות זה לא כזה פ

יוטבת
פורסם: 3/21/2010

מאמר זה שייך לקטגוריית שמלות כלה צנועות

 

שמלות כלה צנועות

שמלות כלה הן עסק לא פשוט, בעיקר לבחורות הדתיות שצריכות לבחור דווקא שמלות כלה צנועות, להשיג שמלות כלה צנועות זה לא כזה פשוט כי רוב המעצבות של השמלות כלה בדרך כלל מעצבות מה שבאופנה יותר ומה שמדבר אל רוב האוכלוסייה שזה לאו דווקא דתיות ולכן לבחור שמלה יכול להיות עסק מאוד מייגע. מה הבעיות בשמלות כלה של החילוניות שמונעות מהן להיות שמלות כלה צנועות? מה הרבה בנות עושות?

הבעיות בשמלות כלה רגילות זה שמכל כיוון יש בעיה הלכתית חוץ מאולי האורך של השמלה שגם הוא לפעמים מוטל בספק (אם השמלה ממש משוגעת), בדרך כלל אין שרוולים ורוב השמלות היום הם בכלל סטפלס ומחוכים כך שהן מאוד בעיתיות גם באיזור של הכתפיים, גם בגב, גם במחשוף וגם בידיים. הרי ידוע שגדרי ההלכה בנושאים האלו הם שהמחשוף יהיה סגור, שיהיה שרוול עד טפח מהמרפק (לרוב הדעות), על הגב בכלל אין מה לדבר וגם על הכתפיים. שלא לדבר על זה שבהרבה מהשמלות היום יש חלקים שקופים שגם מקשים של הרבה שמלות להיות שמלות כלה צנועות.

אז מה הפתרונות לכל הבאלגן הזה? הרבה בנות הולכות לאותן מקומות שמוכרים שמלות כלה רגילות וכשעושים את ההתאמה הרגילה בין השמלה לגוף של הכלה גם מוסיפים את כל החלקים החסרים כמו למשל שרוולים. בזה כלות צריכות להיזהר כי הרבה פעמים במבר בין שמלות כלה רגילות לבין שמלות כלה צנועות השמלות מאבדות מהיופי שלהן וזה די חבל ולכן צריך להיות בעלות דמיון טוב לפני שעושים את התיקון הזה.

הפתרון היותר פופלרי אצל הדתיות הוא דווקא הפתרון הזול יותר, הפתרון הוא ללכת לאיזשהו גמ"ח שמתעסק בשמלות כלה ושם יש משהי שמתאימה שמלות. מכיוון שהגמ"ח הוא לדתיות בלבד כל השמלות שיש שם הן שמלות כלה צנועות ולכן זה כמו להיכנס לחנות שכולה מלאה בשלל שמלות כלה צנועות. הקטע היפה בזה שהמחר הוא רק סמלי ורק על העבודה שבעלת הגמ"ח צריכה לעשות על תיקונים והזמן שהיא משקיעה בכלה למדידות וכל הדברים האלו. איך מגיעות שמלות כלה צנועות לגמ"ח? יש הרבה נשים שתופרות לעצמן שמלות ואחרי החתונה אין מה לעשות איתך ולכן הן מוסרות אותן לגמ"ח גדי שכלות אחרות גם יוכלו להשתמש בהן. יש גמחי"ם שגם תופרים בעצמם שמלות כלה צנועות אבל זה בעיקר מנדבות. לאו דווקא בחורות עניות הולכות לגמ"ח אלא הרבה בנות דתיות, זאת אופציה מאוד טובה ומאוד נוחה.

יש גם בנות שהולכות לתופרת בשביל לתפור לעצמן שמלות כלה צנועות אבל אין הרבה כאלה, זה רק הבנות שיש להן שמלה מאוד ספציפית בראש או בנות שכל שמלות כלה צנועות שהן מדדו לא התאימו להן.
 

אירועים קטנים